Zrób własnoręcznie swoją wymarzoną biżuterię. Gdzie warto kupować półfabrykaty?

Nie potrafisz nigdy znaleźć w sklepach takiej biżuterii, która odpowiadałaby ci całkowicie? Masz artystyczną duszę i lubisz tworzyć? W takim przypadku pomyśl o własnoręcznie robionej biżuterii – teraz kreowanie zachwycających kompozycji wcale nie jest takie trudne, ponieważ do dyspozycji jest mnóstwo półfabrykatów, z których w mig można stworzyć coś pięknego!

Ręcznie zrobione bransoletki, naszyjniki, broszki, wisiorki czy też kolczyki to wcale nie takie trudne zadanie, jak mogłoby się wydawać. Taka biżuteria jest unikatowa i możesz mieć pewność, że nikt nie będzie miał takiej samej. Dodatkowo także jej przygotowywanie wcale nie wiąże się z wysokimi kosztami, dlatego też jeżeli nie lubisz przepłacać, możesz stworzyć własne idealne kompozycje, które będą kosztowały niewiele w porównaniu z tymi, które można kupić w sklepach.

Niezależnie od tego, czy preferujesz biżuterię minimalistyczną, w stylu gotyckim, romantycznym czy też etno lub boho, w sklepach możesz znaleźć dla siebie najróżniejsze elementy i narzędzia, aby ją przygotować. Jeżeli także chcesz zacząć tworzyć własną biżuterię, sprawdź z nami, jak zacząć.

Czego potrzebujesz na początek?
Gdy chcesz własnoręcznie robić piękne bransoletki czy naszyjniki, na początek musisz zastanowić się, jaką mają mieć one postać. Półfabrykaty, czyli elementy, z których można złożyć biżuterię, są dostępne w najróżniejszych wariantach. Na początek najlepszym wyborem będzie zakupienie koralików i innych dekoracji oraz podstaw, na przykład drucików, haczyków, szpilek, baz do kolczyków, kółeczek montażowych czy zapięć. Możesz też wybrać rzemienie i sznurki, linki jubilerskie, łańcuszki.

Do tworzenia biżuterii przydadzą się również uniwersalne szczypce jubilerskie, dzięki którym można formować elementy metalowe, przycinać je, zaciskać i przytrzymywać.

Jakie koraliki wybierać?
Koralików do wyboru biżuterii własnoręcznie jest mnóstwo – są małe i duże, przejrzyste, z nadrukami, zdobione brokatem czy rzeźbione, dlatego można z nich stworzyć najróżniejsze naszyjniki, bransoletki czy kolczyki. Tylko od ciebie zależy, jakie wybierzesz, ponieważ jest ich naprawdę bardzo dużo.

Dostępne w sprzedaży koraliki można podzielić na następujące rodzaje:

 

  • koraliki szklane – zwykle w kształcie kuleczek w różnych kolorach, także zdobione, mogą mieć też kształt podłużny, przypominać kwiatki, gwiazdki, sopelki
  • perełki szklane – z piękną perłową powłoką
  • koraliki crackle – szklane koraliki ze szkła spękanego wewnątrz
  • koraliki fimo – wykonane ze specjalnej masy, mogą przypominać owoce, motylki i serduszka, pastylki, są płaskie lub w formie kulek
  • koraliki szlifowane – z dekoracyjnie wykończonymi brzegami, mogą przypominać kamienie
  • koraliki drewniane – doskonale pasują do biżuterii w stylu etno i boho
  • koraliki przekładki – są spłaszczone o służą jako przekładki pomiędzy innymi koralikami
  • koraliki metalowe – najczęściej w różnych formach, na przykład jako kulki ażurowe, przekładki czy nakładki ozdobne
  • kryształki – przypominają kamienie, na przykład diamenty, rubiny, szafiry, dostępne w różnych formach, na przykład szlifowanych koralików, serduszek, migdałów
  • koraliki drobne – malutkie koraliki, zwykle o wymiarze 2 mm

Jak widać, jeżeli chodzi o koraliki, wybór jest naprawdę ogromny zarówno pod kątem formy, jak i również kolorystyki takich elementów, ponieważ można znaleźć je w każdym kolorze tęczy.

Gdzie robić zakupy?
Jeżeli chcesz zacząć robić biżuterię samodzielnej, wszystko, czego potrzebujesz, aby przygotować własne bransoletki, kolczyki czy naszyjniki, zakupisz w sklepach internetowych – to właśnie online wybór półfabrykatów i koralików do biżuterii jest największy i można znaleźć to praktycznie wszystko, co jest potrzebne do ich wykonania.

Wszystkie elementy możesz zamówić osobno razem z potrzebnymi narzędziami lub też możesz kupić zestawy startowe do robienia biżuterii. Znajdziesz w nich wtedy podstawowe koraliki, sznurki, linki, narzędzia, metalowe półfabrykaty, a to wszystko w najróżniejszych kolorach i wzorach, dlatego też możesz spróbować, czy robienie biżuterii do rzeczywiście coś dla ciebie bez przepłacania, ponieważ koszt zakupu takiego zestawu to zwykle kilkadziesiąt złotych.

Gdzie szukać inspiracji?
Jeżeli nie masz pomysłów na to, jak wykonać samodzielnie biżuterię, w takim przypadku inspiracje możesz znaleźć na różnych blogach internetowych, których właściciele i właścicielki tworzą własne kompozycje samodzielnie, również znajdziesz je na portalach społecznościowych oraz na sklepowych półkach. Teraz nie musisz już szukać biżuterii, która będzie pasowała do twojego stylu, ponieważ możesz wykonać ją samodzielnie!

Jeśli mimo wszystko wolisz kupić biżuterię ręcznie robioną to zapraszamy na stronę krakowskiego jubilera Arlekin Design.

 

Dodaj komentarz