Pierścionek zaręczynowy – złoty czy srebrny?

Wybór pierścionka zaręczynowego często rozpoczyna się od pytania – czy lepiej zakupić ten złoty, a może srebrny? Odpowiedź na nie może nastręczać sporo trudności, ale musimy też wiedzieć, że nie są to jedyne kruszce, z których produkuje się biżuterię. Do wyboru mamy też złoto białe, różowe, tytan czy platynę, które także cieszą się dużym zainteresowaniem.

Gdy mówimy o pierścionku złotym, mamy na myśli złoto żółte, czyli w jego klasycznym kolorze. W salonach jubilerskich czekają na nas także inne kolory złota, a mianowicie złoto białe, które przypomina srebro, a także złoto różowe w delikatnym kolorze metalicznego różu. Ponadto tytan czy platyna także mają srebrzysty odcień. Wobec tego wtedy, gdy chcemy zakupić pierścionek w kolorze srebrnym, w takim przypadku do wyboru mamy nie tylko ten ze srebra, ale również białego złota, tytanu albo platyny.

Kolor pierścionka zaręczynowego dopasuj do jej gustu

Ciepłe odcienie – żółte i różowe złote, są uniwersalne pod kątem kolorystyki, ale nie odpowiadają każdej kobiecie. Jeśli ona przepada za odzieżą w chłodniejszych odcieniach, wówczas lepszym wyborem będzie ten w chłodniejszym odcieniu srebra. Gdy nie wiesz, na co się zdecydować, po prostu przyjrzyj się bliżej noszonej przez nią biżuterii. Jeśli dominuje w niej przede wszystkim srebro, wówczas warto pójść właśnie w tym kierunku. Gdy z kolei widzisz głównie złoto żółte, pomyśl o tym kruszcu lub też o złocie różowym.

Jak prezentują się ceny?

Generalnie najmniej zapłacimy za pierścionek zaręczynowy wykonany ze srebra. Taką biżuterię możemy bez problemu zakupić w cenie poniżej 100 złotych. Więcej będzie kosztowało nas srebro pozłacane lub też tytan – tutaj ceny to od około 300 do 500 złotych. Z kolei za pierścionki ze złota białego, żółtego i różowego zapłacimy już od 400 złotych wzwyż w zależności od tego, jakie mają oczko. Zdecydowanie najdroższe są pierścionki z platyny, ponieważ tutaj ceny nie spadają zwykle poniżej 2 000 złotych.

Dodaj komentarz