Jak nosić pierścionek zaręczynowy?

Obecnie pierścionek zaręczynowy z brylantem jest już prawdziwą klasyką, ale do wyboru mamy też wiele innych pięknych wzorów. Nie każda kobieta jednak wie, jak nosić tego rodzaju biżuterię. O czym warto wtedy pamiętać?

Sprawa z pozoru wydaje się prosta – zakładamy pierścionek na palec, na którym najczęściej nosimy pierścionki. Warto jednak poznać, co mówi na ten temat tradycja. Ponadto sprawa może skomplikować się wtedy, gdy do pierścionka zaręczynowego dołączy obrączka ślubna.

Pierścionek zaręczynowy na palec serdeczny

To narzeczony jako pierwszy wkłada pierścionek na palec swojej wybranki – tutaj już mogą pojawić się problemy. Na którym palcu powinien znajdować się pierścionek? W Polsce najczęściej jest on zakładany na palec serdeczny prawej ręki. Warto jednak wskazać, że w krajach Zachodu częściej jest on umieszczany na palcu serdecznym ręki lewej. Zwyczaj ten tłumaczy się tak, że przez palec serdeczny lewej ręki przebiega żyła, która bezpośrednio łączy się z sercem.

Oczywiście, to, że na palcu serdecznym zwyczajowo nosi się obrączkę, nie oznacza wcale, że również musimy wybierać dla niego taką lokalizację. Dla niektórych kobiet noszenie pierścionków na tym palcu jest niewygodne, dlatego przekładają je na palec wskazujący czy środkowy.

Pierścionek zaręczynowy a obrączka ślubna

Gdy do pierścionka zaręczynowego dołącza obrączka ślubna, pojawia się pytanie – jak je razem zgrać? Możliwości mamy kilka. Po pierwsze, możemy przełożyć pierścionek zaręczynowy na palec serdeczny drugiej ręki. Można też nosić dwa pierścionki na jednej dłoni – na jednym palcu albo na dwóch osobnych palcach. Co ciekawe, niektóre firmy jubilerskie sprzedają też takie pierścionki zaręczynowe oraz obrączki, które możemy nosić komfortowo jeden nad drugim, ponieważ mają one specjalny kształt.

Podsumowując, pierścionek zaręczynowy nosimy po prostu tak, jak jest nam wygodnie!

Dodaj komentarz